Sławomir Nitras przejął obowiązki szefa w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Sławomir Nitras objął w środę funkcję ministra sportu i turystyki. – Nie będzie żadnej rewolucji. Postaramy się trzymać politykę jak najdalej od sportu – powiedział dziennikarzom nowy szef tego resortu.

Premier Donald Tusk ogłosił nazwisko nowego ministra sportu
Kim jest Sławomir Nitras? Poznaj bliżej nowego ministra sportu i turystyki [SYLWETKA]

Minister Nitras przyjechał do siedziby swojego ministerstwa w środowe przedpołudnie. Tu po wejściu został na parterze powitany przez ustępującą szefową resortu Danutę Dmowską-Andrzejuk. – Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie – przywitał dotychczasowych gospodarzy nowy szef sportu i turystyki. Jak dodał przed zgromadzonymi dziennikarzami, jako minister nie będzie dokonywał rewolucji.

– Sport i turystyka to bardzo ważne obszary. Nie będzie żadnej rewolucji. Będziemy starać się trzymać politykę jak najdalej od sportu. Myślę, że znacznie dalej niż standardy, do których – niestety – musieliśmy się przyzwyczaić w ostatnich latach. Natomiast żadnej rewolucji, absolutnie – podkreślił.

Wcześniej w środę Sławomir Nitras został zaprzysiężony na to stanowisko przez prezydenta Andrzeja Dudę. 50-letni minister sportu i turystyki to politolog i polityk, poseł na Sejm V, VI, VIII, IX i X kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W 1998 roku ukończył studia w zakresie politologii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku był koordynatorem akcji Obywatelskiej Kontroli Wyborów, do której zapisało się ponad 60 tysięcy osób. W tych samych wyborach został ponownie wybrany na posła, zdobywając 90 720 głosów. W Sejmie X kadencji zasiadł w Komisji Spraw Zagranicznych.